Prośba o pomoc

Szanowni Państwo,
SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu współpracując z Prezesem Łukaszem Pieniążkiem z Muzeum Ratownictwa prosi o pilną pomoc:
Zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu siedziby dla Muzeum. W związku z wojną za naszą wschodnią granicą, z przyczyn od nas niezależnych, musimy do końca roku opuścić obiekt muzealny w Przemyślu. Jest tam zgromadzonych 60 unikatowych ratowniczych pojazdów, śmigłowiec i szereg innego sprzętu.
Muzeum Ratownictwa zostało stworzone z pasji do historii, ratownictwa i techniki. Łącznie to ponad 100 pojazdów, śmigłowce i samolot, łodzie, umundurowanie itp. Lokalizacja tak unikatowej placówki byłoby niesamowitą atrakcją i dodatkową wizytówką każdego regionu.
Poszukujemy miejsca: hali, hangaru, garaży, folwarku w którym mogłyby być eksponowane pojazdy i sprzęt. Możemy zorganizować tam wystawę w całości lub w części, w zależności od powierzchni.
Chcemy, aby Muzeum było też miejscem edukacji ratownictwa i zasad bezpieczeństwa dla odwiedzających, oraz spotkań międzypokoleniowych.
Prosimy o wsparcie naszych działań w zachowaniu historii i tradycji ratownictwa w Polsce.
Pomóżmy bo naprawdę warto!