Pokazy i festyny

Pokazy i festyny w maju i czerwcu 2023r.

Maj i czerwiec to bardzo pracowite miesiące dla SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. Otrzymaliśmy mnóstwo zaproszeń do przedszkoli, szkół i instytucji by promować i propagować zdrowe i bezpieczne zachowania przed okresem wakacyjnym. Obowiązkowym punktem na naszych wizytach jest nauka pierwszej pomocy. Ćwiczenia na fantomach, instruktaż oraz wykłady cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kącik z kolorowankami oraz drobnymi upominkami by zachęcić i oswoić dzieci z zabiegami ratującymi życie. Przed wakacjami odwiedziliśmy następujące pikniki i festyny:

 1. „Badamy nie tylko mamy” Park Kuronia Sosnowiec
 2. Zawody sportowe Ochotniczych Straży Pożarnych w Będzinie
 3. Obchody Dnia Dziecka w Zawierciu
 4. Obchody Dnia Dziecka w Sosnowcu
 5. Przedszkole Miejskie nr 53 w Sosnowcu
 6. Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaworznie
 7. Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu
 8. Szkoła Podstawowa nr 10 w Dąbrowie Górniczej
 9. Szkoła Podstawowa 15 w Mysłowicach
 10. Szkoła Podstawowa nr 20 w Dąbrowie Górniczej
 11. Stadion Śląski „Naukowy Dzień Dziecka” w Chorzowie
 12. „Śląsk to Wielka Rzecz” w Mysłowicach

oraz wiele, wiele innych spotkań z mieszkańcami Zagłębia począwszy od tych najmłodszych, aż po seniorów naszego regionu.

 


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2022

SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu  odwiedziło przedszkolaków, tym razem z Przedszkola Nr 1 imienia Misia Uszatka w Porębie. Najmłodsi świętowali Dzień Przedszkolaka a razem z nimi nasi ratownicy.


 

 

Festyn Rodzinny, Sosnowiec 30.07.2022

W  sobotę 30 lipca, na Stawikach w Sosnowcu odbył się festyn rodzinny z okazji Święta Policji. Aktywnie uczestniczyliśmy w wydarzeniu przypominając o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz prezentowaliśmy sprzęt używany w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Pomimo niesprzyjającej pogody nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

Pokaz ambulansu z elementami pierwszej pomocy, Szkoła Podstawowa nr 28 w Katowicach, 08.06.2022

W dniu 08.06.2022 r. przeprowadzaliśmy pokaz ambulansu wraz prezentacją elementów pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Katowicach.


 

Miasteczko Zdrowia, Bielsko - Biała, 13-14.06.2022

W dniach 13 i 14 czerwca byliśmy obecni ze swoim stoiskiem w Miasteczku Zdrowia w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Oprócz pokazów z zakresu pierwszej pomocy oraz prezentacji ambulansu zdarzyło nam się również udzielać pomocy medycznej kilku osobom, na szczęście w niegroźnych sytuacjach zdrowotnych.


 

Dzień Otwarty Straży Pożarnej w Sławkowie 11.06.2022

W sobotę 11 czerwca uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Straży Pożarnej w Sławkowie. Nasi pracownicy brali udział w pokazie ratownictwa medycznego podczas wypadku drogowego. Każdy mógł z bliska zobaczyć ambulans ratunkowy oraz nauczyć się pierwszej pomocy.


 

Dzień Dziecka 01.06.2022

W tym tygodniu nasi pracownicy uczestniczą w wielu imprezach organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Tak duże przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki dobrej logistyce jak i wspaniałym ratownikom oraz pielęgniarkom. To dzięki otwartości ludzi pokazujemy, że warto szkolić innych, a nasze pokazy i szkolenia z Pierwszej Pomocy podnoszą bezpieczeństwo w regionie.


 

Pokaz z elementami pierwszej pomocy dla licealistów 30.05.2022

Nasi ratownicy po raz kolejny odbyli pokaz ambulansu wraz z elementami pierwszej pomocy dla licealistów. Ratownicy SP ZOZ RPR opowiedzieli o codziennej pracy w zespołach ratownictwa medycznego oraz zachęcali młodzież do kształcenia na kierunkach medycznych.


 

Pokaz ambulansu, SP31 im. Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej, 25.05.2022

Szkoła Podstawowa Nr. 31 im. Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej zaprosiła naszych ratowników, żeby opowiedzieli o pracy zespołu ratownictwa medycznego jak również zaprezentowali ambulans wraz z wyposażeniem.

 

„Z nami bezpiecznie” dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, 09.05.2022

W dniu 09.05.2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, odbył się dzień otwarty „Z nami bezpiecznie”, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Podczas imprezy aż sześćset dzieci mogło wziąć udział w pokazach sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie.
Bardzo ważną częścią wydarzenia było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy wraz z prezentacją ambulansu, które przeprowadzili instruktorzy z naszego Pogotowia. Jesteśmy przekonani, że tego typu przedsięwzięcia będą podnosiły świadomość najmłodszych mieszkańców powiatu w kwestii bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

 

Pokaz ambulansu z elementami pierwszej pomocy - II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach, 29.04.2022

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy oraz prezentacji ambulansu SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Nasi instruktorzy opowiedzieli o codziennej pracy w zespołach ratownictwa medycznego oraz zachęcali młodzież do kształcenia się na kierunkach medycznych.


 

Pokaz ambulansu z elementami pierwszej pomocy - Przedszkole Miejskie nr 28 w Sosnowcu, 27.04.2022

SP ZOZ RPR w Sosnowcu promuje ochronę zdrowia i bezpieczeństwo w regionie. W dniu dzisiejszym dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 28 w Sosnowcu miały okazję posłuchać
o pracy zespołu ratownictwa medycznego jak również poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. MALI RATOWNICY podchodzą z entuzjazmem, odważnie do tematu ratowania drugiego człowieka.