V Edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – 19.08 – 12.09. 2023r.

Już dziś zapraszamy Państwa do głosowania w V Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego które odbędzie się w dniach 19.08 – 12.09. 2023r.
Nasze zadnia to:
Bezpieczne akweny Zagłębia Dąbrowskiego!
Zadanie polega na zakupieniu specjalistycznego sprzętu ratowniczego do patrolowania akwenów Zagłębia Dąbrowskiego i prowadzenia akcji ratowniczych.
W ramach projektu stworzona zostanie grupa szybkiego reagowania ratownictwa wodnego, złożona z ratowników wodnych oraz medycznych oraz zakupiony
wodny ambulans – specjalistycznie wyposażona łódź ratownicza w sprzęt ratownictwa wodnego i medycznego, która będzie patrolować akweny i zbiorniki  wodne.
„Wioząc życie” czyli motoambulansem szybciej na ratunek.
Zadanie przewiduje zakup nowoczesnego motoambulansu wraz z wyposażeniem dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, który wspomoże pracę
zespołów ratownictwa medycznego. Planuje się przeznaczyć kwotę 215 tysięcy złotych na zakup motocyklu wraz z niezbędnym wyposażeniem dla RPR w Sosnowcu- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie oraz 85 tysięcy złotych na zakup dodatkowego sprzętu dla RPR w Sosnowcu- Stacja Pogotowia Ratunkowego w  Zawierciu.
Głosowanie na stronie https://bo.slaskie.pl/
Każdy głos się liczy!